מאמרים

מערכות הצדק

מערכת המשפט בישראל היא מערכת סבוכה מאד המורכבת מכמה רשויות הנתמכות זו בזו ובנויות כך שהסימביוזה ביניהן והקשר הישיר חייב להיות איכותי ורציף. המשטרה קשורה במערכת המשפט ואיתה גם כל היתר. על מנת להצליח לקיים את הקשרים הללו עובדים אנשים רבים במגוון תפקידים ודואגים לכך. לצערנו מדור הפלילים בעיתון או באתרי האינטרנט הוא מדור שבאופן קבוע מלא בידיעות שונות על מקרים רבים ועצובים של התרחשות פלילית בארץ ובעולם. משרדי עורכי הדין מקבלים לא מעט במה כתוצאה מטיפול ברוב המקרים הללו, לא משנה באיזה משרד מדובר, רוזנבלט ושות' או במשרד כהן את כהן, עורכי הדין המטפלים במקרים שמגיעים לעיתונות נחשבים סלב של ממש בעולם התקשורת.

כאשר עוסקים בפלילים נחשפים לעולם רחב מאד של עורכי דין, שוטרים ובלשים, חוקרים ושופטים, וגם פושעים ואנשים בעלי רקע פלילי. העיסוק באלו אינו משמח אך מהווה אתגר ועניין לכל מי שעיסוק בפלילים הוא עניינו המקצועי המרכזי. המשותף לכל אלו למעט אותם פושעים הוא הרצון להביא לניקיון של הארץ ושל הערים השונות ממעשים של פשע ופלילים. הרצון הוא להגיע למצב בו מערכת המשפט היא מערכת חזקה והאכיפה של המשטרה היא בעלת חוסן ושיניים של ממש.

לא תמיד המצב הוא כזה. ישנן לא מעט מדינות בהן המשטר אינו מסוגל לכפוף את סמכויותיו, מדינות בהם מעשים פלילים מתרחשים בכל יום ואין משטרה חזקה או ערכת משפט רצינית שיכולה לעשות מהלכים בעניין.

המשך מאמר