הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית
מכללת היחפנים (וידאו)

10 בפבר', 2012 נכתב ע"י     אין תגובות    מתוך קטגוריה: השראה, חדשות טובות, חינוך, תרומה לקהילה

Social Buttons by Linksku

בנקר רוי באירוע TIME 100 בשנת 2010. צילום: David Shankbone. מתוך ויקיפדיה תחת הערך 'Bunker Roy'.

סאנג’יט בנקר רוי (Sanjit ‘Bunker’ Roy) נולד בהודו וקיבל את החינוך הטוב והיוקרתי ביותר שאפשר להעלות על הדעת כדבריו. בתחילת דרכו המקצועית כאשר כל האפשרויות בעולם היו מונחות לפניו, הוא החליט לעבור לגור בכפר עני ולחפור בארות. ההחלטה הלא צפויה הולידה את מכללת היחפנים.

מאז הקמתה, המטרה לטווח ארוך של מכללת היחפנים הייתי לעבוד עם הכפריים העניים שחיים על פחות מ-1 דולר ליום. ולהרים אותם אל מעבר לקו העוני באופן אצילי ועם כבוד עצמי. החלום היה להקים מכללה לכפריים בהודו, אותם בונים העניים ואשר מיועדת באופן בלעדי להם. מערך האמונות של המכללה מבוסס על אותם הדברים שנראים חשובים דווקא לאנשי הכפר העניים.

מכללת היחפנים היא אחד המקומות הבודדים בהודו שבהם רוח הנתינה וגישת הקַיָּמוּת של מהטמה גנדי עדיין קיימים ומכובדים. המכללה אימצה את הרעיונות של גנדי אשר עדיין רלוונטיים במאה ה-21, אל תוך סגנון החיים ומוסר העבודה שלה.

מכללת היחפנים נוסדה בשנת 1972 בהודו, והיא ארגון לא ממשלתי אשר מספק שירותים ופתרונות לבעיות בקהילות כפריות. המטרה היא להפוך את הקהילות לעצמאיות ובנות קיימא. ה"פתרונות היחפניים" כוללים אנרגיה סולארית, מים, חינוך, בריאות, מלאכת יד כפרית, תקשורת, העצמה של נשים ופיתוח אדמה שוממת.

המכללה מאמינה שכל פעילות של פיתוח הכפר כדי שתצליח ותהיה בת קיימא, היא חייבת להיות מבוססת בכפר כמו גם להיות מנוהלת על ידי אלה שאותם היא משרתת ובבעלותם. לכן, כל יוזמה יחפנית בין אם חברתית, פוליטית או כלכלית, מתוכננת ומיושמת על ידי רשת של גברים ונשים כפריים המוכרים כ-’יחפנים מקצוענים’.

כך בעצם גברים ונשים כפריים בעלי השכלה נמוכה אם בכלל, וחסרי סיכוי להתקבל למשרה הממשלתית הנחותה ביותר, עוברים הכשרה כדי להפוך למורים, רופאים, מיילדות, רופאי שיניים, עובדי בריאות, מהנדסים סולאריים, אדריכלים, מעצבים, בנאים, מפעילי טלפון, נפחים, נגרים, מדריכי מחשבים, רואי חשבון ועוד.

עם מעט הנחייה, עידוד ומרחב לצמוח ולהציג את הכישרון והיכולות שלהם – אנשים שנחשבים "רגילים מאוד" ונמחקו על ידי החברה, עושים דברים בלתי רגילים.

בסרטון TED הבא (מתורגם לעברית) תוכלו לצפות בסאנג’יט מספר את סיפורו היוצא דופן של מכללת היחפנים וההשפעה שלה על האנשים והמקומות אליהן היא מגיעה. בנוסף מעניין לראות את היכולת המופלאה של בני אדם שונים מארצות שונות בעולם, אשר אינם דוברים את אותה השפה, לעבוד וללמוד ביחד ולתקשר ולהבין זה את זה בשפה שהיא מעבר למילים.

מתוך אתר barefootcollege.orgיש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

בית מהאגדות

היום לפני…

13 במרץ

1781 - ויליאם הרשל מגלה את כוכב הלכת אורנוס

1950 - הכנסת מעבירה את ישיבותיה לבית פרומין, שישמש אותה במשך 16 השנים הבאות

נולדו

1951 - יזהר כהן, זמר ישראלי

1960 - אדם קלייטון, בסיסט להקת U2

1971 - גיא גודס, כדורסלן עבר ומאמן ישראלי

_______________________
מתוך ויקיפדיה: לוח אירועים שנתי

הציטוט היומי:

"אמא תמיד אמרה שהחיים הם כמו קופסת שוקולד, אתה אף פעם לא יודע מה אתה הולך לקבל."

- מתוך הסרט פורסט גאמפ

___________
מתוך: ויקיציטוטUA-21825669-1