הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית
פסיכו-אסטרולוגיה: זהירות עקרב!

8 לנוב', 2011 נכתב ע"י     אין תגובות    מתוך קטגוריה: חדשות טובות, פסיכו-אסטרולוגיה

Social Buttons by Linksku

ריאן גוסלינג, כוכב הסרט "דרייב". צילום: gdcgraphics דרך flickr

החודש שייך למזל עקרב. עקרב הוא המזל שזכה לכמות הגדולה ביותר של פרשנויות ולא בכדי מאחר והוא המזל המורכב והנסתר ביותר בגלגל המזלות. מזל עקרב נשלט בידי הכוכבים מרס ופלוטו אשר יוצרים שילוב מושלם ומופרע כאחד בין דחף לאיפוק. הסרט "דרייב" שעלה השבוע לאקרנים הוא שיעור מאלף בארכיטיפ הנפשי שנקרא עקרב.

הסרט "דרייב", זוכה פרס הבמאי הטוב ביותר בקאן 2011, מזכיר לנו תשוקה לקולנוע מהי. לאחר צפייה בסרט אי אפשר להתעלם מהמשמעות הנוספת של "דרייב", הלא היא- דחף.

ריאן גוסלינג, כוכב עולה בשמי הוליווד (‘משחקי השלטון’, ‘בלו-ולנטיין’), בדמותו של נהג שודים, מייצג את הארכיטיפ העקרבי במלוא הדרו: בחור שקט, רגיש, מסתורי, מופנם, אך באותה נשימה מכור לסכנה ומהירות, כאשר בתוכו מקוננת פצצת זמן מתקתקת שכל רגע עלולה להתפוצץ. ומומלץ לא להיות בסביבתו כאשר זה מתרחש. מזל עקרב, יותר מכל הסטיגמות שדבקו בו, נכונות ככל שיהיו, מדבר על הרצון העז לזוגיות טוטאלית. משימת חייו היא החיפוש אחר האחד/ת שאיתו/איתה יעבור את תלאות החיים. פסיכו- אסטרולוגיה מספרת לנו שמול כל רצון חזק עומד חסם או פחד לא פחות חזק. הפחד הגדול ביותר של העקרב הוא פחד הנטישה, או יותר מדוייק – הפחד להינטש.

לפני כל המתח והאקשן "דרייב" הוא סרט על אהבה, לא אהבה רומנטית, זו שייכת למזל הקודם- מאזניים. כאן מתגלה לנו תשוקה פראית חוצה גבולות- אבל מאופקת. גיבור הסרט הוא זאב בודד אך כאשר הוא פוגש את השכנה בדלת ליד עולמו מתהפך בקרבו. הוא חווה ‘ידיעה עקרבית’ ומשוכנע שפגש בנשמה התאומה שלו. בעוד המציאות מכשילה ואינה מאפשרת את מימוש הפנטזיה, תחושת הבטן של הגיבור נותרת חזקה והחלטית. תחושה זו אינה נעימה כלל בניגוד לאופן בה היא מוצגת בתסריטים הוליוודיים שגרתיים אותם אנו מכירים היטב . ההיפך, כאשר העקרב מתאהב הוא מרגיש איבוד שליטה מוחלט על חייו, ובדיוק בנקודה זו הוא משנס מותניים ויוצא למלחמה, לא לירח דבש.

ניקולס וינדינג רפן, במאי הסרט, מדגיש את החתימה העקרבית בהזדמנויות רבות כשהוא מצלם בתקריב את טלאי העקרב בגב ז’קט הגיבור, אותו ז’קט ממנו לא נפרד לאורך כל הסרט, גם כאשר הוא מוכתם בדם.

הסרט מתחיל בקצב איטי וברקע צלילים שכמו והיו הרחשים הפנימיים במוחו של הגיבור, מנבאים שחורות. העקרב עובר תהליך של מוות ולידה מחדש לאחר שהסכים לעבור מטמורפוזה. גיבור הסרט נרתם למסע ההיחשפות תוך שהוא מפשיר מקרחון הבדידות שעוטף אותו. מחיר החשיפה מפתיע, בלתי צפוי ומשאיר את הצופה עירני ודרוך.

"דרייב" הוא סרט אינטנסיבי, בעל קצב ייחודי אשר לא מתאים לבעלי לב חלש. הוא מביא בשורה שזמן רב לא נצפתה על המסך הגדול : שילוב של תסריט מהוקצה, צילום מצויין, תאורה דרמטית ומשחק משכנע. חובבי האסטרולוגיה מביניכם אף יזכו בשיעור על נבכי מזל עקרב.נדב נדלר הוא פסיכו-אסטרולוג. בוגר המרכז לפסיכו-אסטרולוגיה בשיטת אורנה קיזמן-רייכר. התמחה בקריאת מפות אישיות/זוגיות ובייעוץ בהתאמה להשפעת תמונת השמיים הנוכחית. מלמד את השיטה וכותב מאמרים בהם יוצר חיבור בין ידע אסטרולוגי עתיק לבין המציאות האקטואלית.

לארכיון פינת ה: פסיכו-אסטרולוגיה
לאתר של נדב נדלר: www.astro-blog.co.ilיש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

POWER TO THE PEOPLE של ג'ון לנון
במופע בתל אביב ובמסיבת רחוב ספונטנית בשוק מחנה יהודה בירושלים.

בביצוע של כוכבי הרשת הבינלאומיים:
קובאס, 2CELLOS ומריה ארגון
ביחד עם מארינה מקסימיליאן בלומין
ובשיתוף גוגל ישראל

היום לפני…

26 בינואר

1837 - מישיגן היא המדינה ה-26 המצטרפת לארצות הברית

1956 - מתחילה אולימפיאדת החורף ה-7

נולדו

925 - פול ניומן, שחקן קולנוע אמריקאי (נפטר ב-2008)

1955 - אדי ואן היילן, מגדולי הגיטריסטים בכל הזמנים

1961 - ויין גרצקי, גדול שחקני ההוקי קרח בהיסטוריה של ה-NHL

1963 - ז'וזה מוריניו, מאמן כדורגל פורטוגזי

_______________________
מתוך ויקיפדיה: לוח אירועים שנתי

הציטוט היומי:

"יצירת המופת הגדולה והמפוארת שלנו: לנהל היטב את חיינו."

- מישל דה מונטן

___________
מתוך: ויקיציטוטUA-21825669-1