הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית

הפרה הישראלית ידידותית יותר לסביבה

30 ליוני, 2011 נכתב ע"י editor    אין תגובות    מתוך קטגוריה: איכות הסביבה, בנייה ירוקה, בעלי חיים, חיים וסביבה, חשמל, מיחזור

Social Buttons by Linksku
ענף הרפת הישראלי נמצא בחזית ייצור האנרגיה הירוקה – 25% מהרפתות בישראל התקינו מערכות סולאריות לייצור אנרגיה ירוקה – אחוז חסר תקדים בהשוואה לעולם.

נתונים אלו ונתונים נוספים, מחקרים חדשים ומידע רב על הענף הוצגו בכנס השנתי למדעי הבקר לחלב, שאורגן ע"י המחלקה לבקר בשירות ההדרכה והמקצוע (שה"מ) ומכון וולקני במשרד החקלאות, התאחדות מגדלי הבקר בישראל ומועצת החלב.

מעבר להישגים המשמעותיים שהשיג ענף הרפת הישראלי בכל הקשור בייצור ויעילות, הפך הענף לאחד הענפים בעלי התרומה הגדולה ביותר במשק לקידום ייצור אנרגיה ירוקה ידידותית לסביבה. מאז הרפורמה בענף הבקר שכללה בין השאר הקמתן של סככות גדולות ויציבות יותר עבור העדרים, הפכו גגות הסככות לאתרים הפופולריים ביותר להצבת מערכות סולאריות, וכיום מרבית האתרים בהם הוצבו מערכות כאלה בישראל הם למעשה גגות רפתות. כיום, מבין 970 רפתות הקיימות בישראל, כרבע כבר התקינו מערכות כאלה, אחוז חסר תקדים בהשוואה לעולם. מרבית הרפתות שהתקינו מערכות כאלה עד היום הן רפתות משפחתיות קטנות בהן מותקנות מערכות המייצרות כ- 50 קילוואט לשעה.

התנופה הסולארית ברפתות צפויה אף לגדול באופן משמעותי עד לסוף השנה, עם הקמתן של מערכות בינוניות בקיבוצים רבים, עם השלמת קבלת האישורים. המערכות הבינוניות שייחלו לפעול בקיבוצים רבים הן מערכות סולאריות בהדרה הבינונית, בתפוקה של 600-1000 קילוואט לשעה (המערכות הגדולות מותקנות על קרקע בלבד), וצפויות להזניק את נושא האנרגיה הסולארית הידידותית לסביבה בכמה רמות. יש לציין כי הקמת מערכות סולאריות על גגות רפתות ידידותית לסביבה גם לאור העובדה שהיא חוסכת בקרקע ומשתמשת בגגות של שטחים הבנויים בכל מקרה.

הפרה הישראלית ידידותית לסביבה גם בהיבטים אחרים – למשל, הפרות ניזונות מחומרי לוואי מן הצומח מתעשיית המזון (כגון קליפות של פירות) ובכך חוסכות הוצאות ניכרות בסילוק הפסולת האורגנית ומורידות את כמות הזבל שבו יש לטפל.

הידיעה המלאה באתר משרד החקלאות ופיתוח הכפר.יש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

באתי להגיד תודה

היום לפני…

12 ביולי

1975 - סאו טומה ופרינסיפה מכריזה על עצמאות.

1979 - קיריבטי מכריזה על עצמאות.

נולדו

1817 - הנרי דייוויד תורו, סופר ופילוסוף (נפטר ב-1862).

1854 - ג'ורג' איסטמן, ממציא מצלמת קודאק (נפטר ב-1932).

1937 - ביל קוסבי, שחקן וקומיקאי.

1967 - ג'ון פטרוצ'י, גיטריסט ומוזיקאי אמריקאי.

1977 - יונית לוי, מגישת מהדורת החדשות המרכזית של חדשות 2.

1979 - מיכאל הנגבי שחקן ומנחה ישראלי.

הציטוט היומי:

"כדי לפעול בתבונה צריך לדעת להקשיב."

- סופוקלס.

פסיכו-אסטרולוגיה:

הירח, שליטו של מזל סרטן, מאור הלילה ונסיך הגאות והשפל, קשור באסטרולוגיה לעולם הרגשי והצורך בשייכות.

מיקומו של הירח במפת הלידה יספר לנו על האופן בו האדם מתחבר לאחר, מרגיש אינטימיות, ועל התנאים להם זקוק על מנת להרגיש ביטחון בחייו.

עד ה-13 ביולי בשעה 17:15 הירח יטייל במזל קשת ויעורר את הצורך הרגשי במרחב, חופש, אופטימיות ושמחת חיים. הוא יביא את היכולת להרגיש את חצי הכוס המלאה בכל מצב - ולהתחדש. אם אתם רגישים לאנרגיה הקשתית או היופיטרינית (יופיטר שליט הקשת) אל תופתעו אם הדחף לצאת לטיול בטבע או מחשבות על חו"ל יצופו ויעוררו את הערגה הבלתי פוסקת ופנימית להרפתקאה. אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לקחת חופש הישתדלו בכל זאת לארגן לעצמכם הרפתקאה קטנה ומפתיעה. למשל צפייה בסרט עם נופים של חו"ל....

כך או כך, הקיץ הגיע!
חופש נעים!

נדב נדלר. פסיכו-אסטרולוגיה

UA-21825669-1