הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית

ממחזר סבון ומציל חיים (וידאו)

18 ליוני, 2011 נכתב ע"י editor    אין תגובות    מתוך קטגוריה: השראה, חדשות טובות, מיחזור, תרומה לקהילה

Social Buttons by Linksku

דרק קיונגו (Derreck Kayongo) ופרויקט הסבון הגלובאלי שלו שבסיסו באטלנטה, אוסף סבונים משומשים ברחבי ארה"ב. במקום לסיים במטמנה, הסבונים עוברים תהליך של ניקוי ועיבוד מחדש ונשלחים למדינות נכשלות כומ האיטי, אוגנדה, קניה וסווזילנד.

"הייתי בשוק כשנודע לי כמה סבון נזרק לפח בסוף כל יום" קיונגו אומר. בכל שנה מאות מיליונים של טבליות סבון נזרקות בצפון אמריקה בלבד. "האם אנחנו זורקים כמות גדולה כ"כ של סבון על חשבון אנשים אחרים שאין להם דבר? זה פשוט לא נשמע נכון"

קיונגו, יליד אוגונדה, חשב על הרעיון כאשר הגיע לראשונה לארה"ב והתארח במלון בפילדלפיה. הוא שם לב שהסבונים במקלחת הוחלפו מדי יום גם כאשר השימוש בהם היה מועט. " ניסיתי להחזיר את הסבון החדש למלון כי חשבתי שמחייבים אותי על כל סבון חדש" קיונגו אומר. "כשנאמר לי שזו המדיניות של המלון, לספק סבון חדש בכל יום, לא האמנתי."

קיונגו התקשר לאביו שבאוגנדה- יצרן סבון לשעבר- וחלק איתו את חוויותיו. "אבא שלי אמר שהאנשים באמריקה יכולים להרשות לעצמם לזרוק סבונים. אבל אני התחלתי לחשוב, מה אם נצליח לקחת חלק מהסבון שנזרק, נמחזר אותו, נכין סבון חדש לגמרי ונשלח אותו הביתה לאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות סבון?"

בשביל קיונגו איסוף הסבון זהו "קו ההגנה הראשון" במשימה שמטרתה להילחם בתמותת ילדים כתוצאה מחוסר היגיינה בסיסי. בכל שנה 2 מיליון ילדים מתים ממחלות זיהומיות, לפי ארגון הבריאות העולמי מקרים אלו נגרמים בעיקר בקרב ילדים החיים במדינות בעלות הכנסה נמוכה לנפש.

"העניין כאן אינו הזמינות של הסבון אלא מחיר הסבון" אומר קיונגו " אם תרוויח דולר אחד ליום וסבון עולה 25 סנט, אני לא מתמטיקאי גדול, אבל אני אומר לך שאני לא הולך להוציא 25 סנט על סבון, אני אקנה סוכר, אני אקנה תרופות. אני אעשה כל מה שאני חושב שיחזיק אותי בחיים. כשאתה נהייה חולה בגלל שלא שטפת ידיים, הטיפול בבית החולים הופך להיות יותר יקר. וכאן הבעיה מתחילה ואנשים מסיימים את חייהם" קיונגו אומר.

ב-2009 הקים קיונגו את פרויקט הסבון הגלובאלי. עד כה כ- 300 בתי מלון ברחבי ארה"ב הצטרפו למאמצי איסוף הסבון, מתנדבים ברחבי ארה"ב אוספים את הסבונים מבתי המלון ושולחים אותם למחסן הארגון באטלנטה. בשבתות מתנדבים נאספים ומנקים את הסבונים, ממחזרים אותם ואורזים אותם למשלוח, נכון להיום פרויקט הסבון הגלובאלי סיפק יותר מ-100,000 טבליות סבון לקהילות נזקקות בתשע מדינות.

הכנסו לאתר "פרויקט הסבון הגלובאלי"

הידיעה המלאה באתר CNN HEROESיש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

המציאות גדולה יותר ממה שרואים בעיניים

היום לפני…

5 ביולי

1687 - יוצא לאור ספרו של אייזק ניוטון "היסודות המתמטיים של פילוסופית הטבע".

1946 - הביקיני יוצא לעולם.

1952 - ויליאם שוקלי ממציא את הטרנזיסטור.

1961 - ישראל משגרת את שביט 2, רקטה דו שלבית למחקר מטאורולוגי, שהגיעה לגובה 80 ק"מ.

הציטוט היומי:

"היום האבוד ביותר הוא זה שבו אין אנו צוחקים."

- ניקולה שאמפור.

פסיכו-אסטרולוגיה:

מזל טוב לכל הסרטנים!

מזל סרטן הוא הארכיטיפ הנפשי שקשור לשייכות, חום, הזנה ואמהות.

נשמות שנולדו במזל באו לחוות את הרצון או משאלת לב להתחבר לאחר דרך נתינה. הרצון מתגלה ראשית במשפחת המוצא ומושלך על כל חבר קרוב, שהופך ביחסי הזדקקות וקרבה לאח. הסרטן נקשר בנפשו לכל אדם שלוקח חלק בתהליך ההתבגרות שלו, שמבין אותו ללא מילים ומקבל אותו על רגישותו הגבוהה. רגישות זאת מביאה אותו, לעתים קרובות, להשתבללות שתפקידה עיבוד רגשי ועיכול של אירוע כזה או אחר. כאשר הסרטן מתבגר הוא מבין שהרגישות שלו היא העוצמה שלו ומתוך תובנה זאת הוא מלמד את סביבתו על יחסי שייכות ואכפתיות. זמן ההשתבללות והעלבות מתקצר, ופגיעותו מותמרת לדיאלוג פתוח עם חבריו הקרובים, עם משפחתו.

הרצון הפנימי והשורשי ביותר שנמצא במזל סרטן הוא להיות הורה בעצמו ולהמשיך את שרשרת השייכות המשפחתית, החום והנתינה, ועל ידי כך בעצם לחוות ילדות שנייה בעצמו, מתוקנת ושלמה.

נדב נדלר. פסיכו-אסטרולוגיה

UA-21825669-1