הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית

סרט סטודנטים ישראלי התקבל לפסטיבל קאן

28 לאפר', 2011 נכתב ע"י editor    תגובה 1     מתוך קטגוריה: סטודנטים, פסטיבל, קולנוע

Social Buttons by Linksku
"על מרתה לעוף", סרט הגמר של מעיין ריף, סטודנטית בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת ת"א, התקבל לתחרות הרשמית בפסטיבל קאן. הסרט יוקרן בהקרנת בכורה עולמית בפסטיבל קאן היוקרתי, במסגרת תחרות הסינפונדסיון, אשר מוקדשת לדור העתיד של יוצרי הקולנוע.

הסרט, 25 דקות, שהופק בתמיכת "פרויקט קולנוע" של קרן רבינוביץ` וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי, מספר את סיפורה של מרתה (אניה בוקשטיין), המטפלת בזקנה גוססת שמסרבת למות. מרתה איבדה את החופש והחלה לחלום. על מנת להרגיש חופשיה שוב היא מוכנה לעשות הכל. זהו סרטה השני של היוצרת מעיין ריף. סרטה הקודם, "כל שטות", בכיכובם של אפרת גוש והאוורד ריפ, הוקרן בין היתר בפסטיבלים היוקרתיים פאלם ספרינגס וריינדנס.

זו הפעם האחת-עשרה בה מתקבל סרט של החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב לתחרות הסינפונדסיון, הקיימת מזה כ-13 שנים. עובדה זו ממצבת את החוג כבית הספר לקולנוע בעל מספר ההתקבלויות הגדול בעולם למסגרת תחרות יוקרתית זו. בין בוגרי חוג קודמים שסרטי הסטודנטים שלהם התחרו בסינפונדסיון ניתן למצוא את הבמאים דובר קוסאשווילי, חיים טבקמן, מיה דרייפוס ואיה סומך.

פסטיבל קאן יערך בין התאריכים 11-22 במאי, בצרפת.

"על מרתה לעוף":
במאית: מעיין ריף
תסריט: ענת גפני ומעיין ריףצילום: מוש משעלי
עריכה: אור לי-טל
מוזיקה מקורית: אייל לנזיני
קאסט: אניה בוקשטיין, דון נדל ועדי חליפה.

הידיעה מתוך אתר חדשות אוניברסיטת ת"אתגובה 1

+ שלח תגובה
  • בנוסף התקבל סרט סטודנטים גם מבצלאל. אבל מבצלאל זו הפעם הראשונה.
    סרט אנימציה בשם "בפתח ביתי" של ענת קוסטי.

יש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

גבר אמיתי הוא אחד שיודע

היום לפני…

4 במאי - 1979 - מרגרט תאצ'ר מתמנה לראשות ממשלת בריטניה

4 במאי - 2006 - מושבעת הממשלה ה-31 בראשות אהוד אולמרט. דליה איציק נבחרת ליושבת ראש הכנסת, האישה הראשונה לעשות כן.

הציטוט היומי:

"המתנה הגדולה הראשונה שאנו יכולים להעניק לזולת, היא להיות לו דוגמה טובה"
- כריסטופר מורלי

פסיכו-אסטרולוגיה:

"חוסר תעוזה אינו נובע מקיומם של קשיים, אלא קשיים נובעים מחוסר תעוזה".‬
- סנקה

השבוע מארס, כוכב העשייה והאסרטיביות, נצמד ליופיטר, כוכב ההתרחבות וההתחדשות. זה קורה במזל טלה ויחד הם מזמינים אותנו להעז!

החיבור בין השניים יימשך עד לסוף שבוע הבא ואיתו יופיעו: רצונות חזקים להתחדשות, יזמות, הרפתקנות וביטחון "לקפוץ למים". יופיטר בהוויתו מרחיב כל כוכב עימו הוא נפגש ומעניק לו תחושת מזל. לא מדובר בנס חיצוני שנוחת עלינו משמיים, אלא בחוייה פנימית שהכל אפשרי ושכל התנסות תביא ללמידה, כאשר לאורך הדרך מלווה אמונה אופטימית היוצרת מציאות שבה דלתות נפתחות עבורינו בתחומים שונים.

יופיטר ומארס הם חברים טובים ויחד הם יכבשו את העולם, על אחת כמה וכמה במזל טלה האימפולסיבי והאמיץ. אז קחו לכם את השבוע הקרוב להתחבר לרצונות הפנימיים, לפעול עלפיהם במלוא העוצמה, לממש תוכניות רדומות ולהתנסות בדברים חדשים ומשמחים!

נדב נדלר. פסיכו-אסטרולוגיה

UA-21825669-1