הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית
פרויקט נוסף להחלפת מקררים ישנים

17 באפר', 2012 נכתב ע"י     אין תגובות    מתוך קטגוריה: איכות הסביבה, חשמל, כלכלה, תרומה לקהילה, תשתיות

Social Buttons by Linksku

צילום: Vilseskogen דרך flickr

משרד האנרגיה והמים החל היום (יום שלישי, ה- 17.4.12) בפרויקט נוסף להחלפת מקררים ישנים ובזבזניים בחשמל, בכ- 50 אלף מקררים חסכוניים ויעילים עבור כלל האוכלוסייה.

במסגרת הפרויקט, יוכלו עשרות אלפי משפחות בישראל להחליף מקררים ישנים במקררים חדשים וחסכוניים בחשמל, כשהמשרד מסבסד 30% מעלות המקרר החדש – ועד 1,250 ש"ח לכל מקרר חדש מבין הדגמים שזכו במכרז. תקציב הפרויקט עומד על כ- 50 מיליון שקל והוא יכלול כ- 50,000 מקררים. החיסכון השנתי הצפוי בחשבון החשמל של כל אחד מוערך בכ- 600 ש"ח בשנה.

המחיר המסובסד כולל את רכישת המקרר, הובלתו לבית הלקוח, פינוי המקרר הישן לגריטה ומתן אחריות כוללת ל- 3 שנים. יש לציין כי המקרר המוחלף חייב להיות תקין ולא מקולקל, בן למעלה מ- 7 שנים ובעל נפח של 300 ליטר לפחות.

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו: "אנחנו מרחיבים היום את מבצע החלפת המקררים ומציעים לכלל הציבור להחליף את המקרר הישן במקרר חדש וחסכוני בהנחה משמעותית. מדובר במהלך חסר תקדים במסגרתו הממשלה מסייעת לאזרחיה לחסוך בהוצאות החשמל. החלפת מכשירי החשמל הביתיים למוצרים חדשים ויעילים יותר תחסוך למשפחה ממוצעת מאות שקלים בשנה, תחסוך בצריכת חשמל ובכך תתרום להבטחת משק האנרגיה, ותסייע להפחתת זיהום האוויר. גריטתם של המכשירים הישנים בדרך ידידותית לסביבה מבטיחה כי לא יהיה ניתן לעשות בהם שימוש נוסף. הרווח הנקי הוא של כולנו".

הידיעה המלאה ופרטים נוספים באתר משרד האנרגיה והמיםיש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

היום לפני…

20 באפריל

1303 - הקמת אוניברסיטה ברומא

1862 - לואי פסטר וקלוד ברנרד משלימים את ניסוי הפיסטור הראשון

1920 - נפתחה אולימפיאדת אנטוורפן

1953 - פרס ישראל מוענק לראשונה, ביום העצמאות החמישי

נולדו

570 - מוחמד מייסד האסלאם ואחרון והחשוב מבין הנביאים לפי האסלאם האורתודוקסי (הסוני והשיעי) (נפטר ב-632)

_______________________
מתוך ויקיפדיה: לוח אירועים שנתי

הציטוט היומי:

"ישנם שלושה דברים אמיתיים: אלוהים, הטיפשות והצחוק. אך בעוד שאין אנו יכולים להבין את שני הראשונים, אנו חייבים לעשות כמיטב יכולתנו עם האחרון."

- ג'ון פיצג'רלד קנדי

___________
מתוך: ויקיציטוטUA-21825669-1