הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית
נחתם הסכם קופרודוקציה בתחום הקולנוע עם בולגריה

1 באפר', 2012 נכתב ע"י     אין תגובות    מתוך קטגוריה: חדשות טובות, קולנוע, תרבות

Social Buttons by Linksku

צילום: מגד גוזאני

שרת התרבות והספורט לימור לבנת ומקבילה הבולגרי מר וזחדי ראשידוב (Vezhdi Rashidov) דנו בשבוע שעבר בחיזוק קשרי התרבות בין המדינות בכלל ובתחום הקולנוע בפרט. בסיום הפגישה חתמו השרים על הסכם קופרודוקציה בתחום הקולנוע.

ההסכם החדש מצטרף לתכנית שיתופי פעולה קיימת בין בולגריה לישראל בתחום החינוך, התרבות והמדע, ולקשרי תרבות ענפים בתחומי הקולנוע, המוסיקה, הספרות, התיאטרון והאמנות אשר מתקיימים בשנים האחרונות בין המדינות.

על פי ההסכם, יפעלו שתי המדינות לקידום מסגרות להפקות סרטים משותפים, שיעודדו גם חיזוק קשרים תרבותיים וטכנולוגיים ביניהן. שתי המדינות חתמו על ההסכם תוך מודעות לכך ששיתוף פעולה הדדי ביניהן עשוי להועיל לתעשיות הקולנוע שלהן ולהוביל לצמיחה כלכלית לא רק של תעשיות ההפקה וההפצה, אלא יתרום גם לתחומים נוספים כגון: הטלוויזיה, הוידאו, והניו מדיה.

במסגרת ההסכם שנחתם יופק בקרוב באופן משותף הסרט "קונצרט לשורדים", בהפקת נסים לוי ובבימויו של איבן ניצ’ב. הסרט מספר את סיפור ההצלה של 8000 יהודי סופיה שניצלו מהנאצים הודות להתערבותם של מלך בולגריה וראשי הכנסייה האורתודוכסית.

השרה לימור לבנת: "אנו שמחים על חתימת ההסכם עם בולגריה שמצטרף להסכמים עם מדינות נוספות. הסכמים אלה מאפשרים לסרטים ישראלים לקבל מימון נוסף. אני מאמינה שההסכם בתחום הקולנוע עם בולגריה חשוב לשתי המדינות, ויוביל להידוק שיתופי הפעולה גם בתחומי תרבות נוספים".

השר הבולגרי ברך אף הוא על ההסכם: "ישראל עושה בשנים האחרונות קולנוע טוב מאוד, וניכרת אצלה התקדמות עצומה בתחום זה. ההסכם הוא הזדמנות לשיתוף פעולה בין האנשים הכישרוניים בתחום הקולנוע בבולגריה וישראל. המון זמן חיכינו להסכם הזה ואני שמח שהשגנו אותו כי הוא מעניק אפשרויות רבות לשיתופי פעולה בין המדינות".

ההסכם החדש מצטרף להסכמים נוספים לשיתופי פעולה תרבותיים שנחתמו לאחרונה עם סין והונגריה.יש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

היום לפני…

20 באפריל

1303 - הקמת אוניברסיטה ברומא

1862 - לואי פסטר וקלוד ברנרד משלימים את ניסוי הפיסטור הראשון

1920 - נפתחה אולימפיאדת אנטוורפן

1953 - פרס ישראל מוענק לראשונה, ביום העצמאות החמישי

נולדו

570 - מוחמד מייסד האסלאם ואחרון והחשוב מבין הנביאים לפי האסלאם האורתודוקסי (הסוני והשיעי) (נפטר ב-632)

_______________________
מתוך ויקיפדיה: לוח אירועים שנתי

הציטוט היומי:

"ישנם שלושה דברים אמיתיים: אלוהים, הטיפשות והצחוק. אך בעוד שאין אנו יכולים להבין את שני הראשונים, אנו חייבים לעשות כמיטב יכולתנו עם האחרון."

- ג'ון פיצג'רלד קנדי

___________
מתוך: ויקיציטוטUA-21825669-1