הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית
הרכבת הקלה בירושלים יוצאת לדרך

Social Buttons by Linksku

צילום: מתוך ויקיפדיה

יותר מכל המצאה אחרת, המכוניות שינו את פניה של התחבורה במאות האחרונות, והן השולטות בנוף העירוני. חסרונות השימוש במכונית ככלי תחבורה מרכזי הם משמעותיים – החל מזיהום אוויר ועומסי תנועה רבים, וכלה ביצירת בעיות חנייה, ועלויות תחזוקה ושימוש גבוהות לנהגים.

במשך כמה עשורים ריחפו מעל החיים העירוניים דבריו של ג’ורג’ פומפידו, נשיא צרפת לשעבר, שאמר "עלינו להתאים את העיר למכונית ולא להיפך". כעת המגמה משתנה. ערים בכל העולם מציבות את האנשים במקום הראשון, מסדירות רחובות שלמים להולכי רגל, מקצות שבילי אופניים, מצמצמות מקומות חנייה, ויוצרות שכונות מגורים המעוצבות כך שיתנו עדיפות לאנשים על פני מכוניות. בערים אלו, שבהן הרחובות מקושרים בקווים של רכבת קלה, יש יותר ספסלים ואזורי משחק, יותר עצים ופרחים ויותר אוויר צח. התוצאה היא יצירת אלטרנטיבה חדשה לשימוש במכונית, ואווירה ידידותית ונוחה יותר להולכי רגל.

ירושלים היא העיר הראשונה בישראל שתשלב את כל אמצעי התחבורה במערכת אחת, יעילה ומתקדמת שתספק לעיר מענה תחבורתי לשנים רבות, השם דגש על איכות חיים. הרכבת הקלה תהווה פיתרון מושלם לכלל הנהגים והנוסעים בעיר: היא תשנה את פני התחבורה הציבורית בירושלים כך שתאפשר לנוסעים להתנייד במהירות גבוהה יותר ובנוחות מרבית, ותעודד נהגים לוותר על השימוש ברכב בתוך העיר.

מערכת התחבורה החדשה תכלול 46 קרונות מודרניים של רכבת קלה, כ- 150 אוטובוסים חדישים, קווים העוברים בשכונות, מערכת כרטוס משותף (שתאפשר מעבר חופשי ונוח בין האמצעים השונים), תחנות חדשות, שלושה חניוני "חנה וסע", מערכת העדפה ברמזורים, הסדרי תנועה חדשים ונוחות ומידע בזמן אמת אודות הרכבת או האוטובוס הבאים.

הרכבת משולבת בפיתוח עירוני נרחב ומעניקה תשומת לב להולכי הרגל ולרוכבי האופניים באמצעות רשת שבילי אופניים חדשים, ההולכים ונסללים בירושלים, אשר יובילו את הנוסעים אל תחנות הרכבת הקלה העתידיות ואל מוקדי הבילוי והפנאי. בנוסף לכך, נבנו מדרחובים מטופחים, מדרכות רחבות, כיכרות, ריהוט רחוב ואלפי עצים חדשים.

הרכבת הקלה מונעת באמצעות חשמל, ומאפשרת הפחתה בזיהום האוויר ונסיעה בתנאים ידידותיים לסביבה. בשל יתרונותיה של הרכבת הקלה, לא רחוק היום בו נוכל להנות מ"אוויר הרים צלול כיין", כפועל יוצא מהעדפת התחבורה הציבורית על פני המכונית.

הידיעה המלאה באתר משרד התחבורהיש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

חג שמח

היום לפני…

12 באפריל

1961 - הקוסמונאוט הסובייטי יורי גגארין מבצע את הטיסה המאוישת הראשונה בחלל, ווסטוק 1

1981 - שיגור ראשון של מעבורת חלל: קולומביה ממריאה למשימתה הראשונה

נולדו

1947 - טום קלנסי, סופר אמריקאי

1956 - אנדי גרסיה, שחקן קובני-אמריקאי

1978 - גאי ברימן, בסיסט להקת קולדפליי

_______________________
מתוך ויקיפדיה: לוח אירועים שנתי

הציטוט היומי:

"כל אדם הוא סכום פעולותיו. אלה שעשה ואלה שיש בכוחו לעשות."

- אנדרה מאלרו

___________
מתוך: ויקיציטוטUA-21825669-1