הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית

האוטובוס ההיברידי הראשון בישראל

22 למאי, 2011 נכתב ע"י editor    אין תגובות    מתוך קטגוריה: איכות הסביבה, טכנולוגיה, תחבורה

Social Buttons by Linksku

אחרי ניו יורק, גטבורג ולונדון האוטובוס ההיברידי מגיע לשרון, חברת מטרופולין היא הראשונה להפעיל אוטובוסים היברידים בישראל לאחר סיום שלב נסיעות המבחן

האוטובוס החדש מדגם 7700 של חברת וולוו מצויד במערכת הינע היברידית מקבילה בעלת מנוע חשמלי ומנוע דיזל, המאפשרת חיסכון של כ- 30% בדלק והפחתת זיהום האוויר ב-50%. לאוטובוס ההיברידי שני מנועים נפרדים לגמרי, הוא מסוגל לשנע כ- 95 נוסעים לכל היותר בישיבה ובעמידה.

במהירות של עד 20 קמ"ש האוטובוס עושה שימוש בכוח המנוע החשמלי בלבד ומעבר למהירות זו מצטרף מנוע הדיזל לפעולה ומסייע לתאוצת הרכב. יתרון נוסף שקיים באוטובוס ההיברידי הוא שבכל האטה ובלימה נטען מצבר האוטובוס והאנרגיה משמשת להאצת האוטובוס חזרה למהירות הנסיעה תוך חיסכון ניכר בדלק, דבר שאינו קיים באוטובוסים המונעים בדיזל. כמו כן, האוטובוס מצויד במערכת עצור וסע המכבה את המנוע ומפסיקה כל פליטה של מזהמים בעת עמידה.

אילן קרני, מנכ"ל חברת מטרופולין: "קידום פתרונות סביבתיים כדוגמת חיסכון באנרגיה, הקטנת זיהום האוויר ומניעת התחממות גלובלית הם נדבך נוסף וחשוב בשיפור השרות לנוסע ולציבור כאחד. אנו מאמינים בהצלחת הפיילוט ומקווים שבעתיד נראה אוטובוסים היברידיים בישראל בכלל ובאשכול השרון בפרט".

הידיעה המלאה בדף הפייסבוק של חברת מטרופוליןיש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

ידידו הטוב של הבליין

היום לפני…

26 במאי

1896 - צ'ארלס דאו מפרסם לראשונה את מדד דאו ג'ונס

1969 - אפולו 10 שבה לכדור הארץ אחרי מסע מוצלח של 8 ימים בחלל שהיה מבחן אחרון לפני הנחיתה הראשונה על הירח.

הציטוט היומי:

"רוב המכשולים שלנו היו נעלמים מעצמם, אילו במקום להתכופף בפניהם היינו מחליטים ללכת דרכם"
- אוריסון סווט מארדן, 1850-1924

פסיכו-אסטרולוגיה:

כל הפלנטות האישיות (קרובות לשמש: שמש, ונוס, מרס ומרקורי) מלבד הירח, נכנסו למזל שור שם הן מנצלות את הזמן לנוח ולהוריד את הקצב המהיר, המאפיין את מזל טלה ממנו באו.

הפלנטות בשור מייצרות חיבור לקרקע, ומוציאות למשימות בעלות תוצאות מדידות שמטרתן - השגת ביטחון ! הפלנטות בשור מחוברות לגוף ולחושיו, ושואפות לתחושת סיפוק שתביא לנוחות ולהרמוניה. יחד עם זאת, בשבועיים הקרובים, השפעתו של פלוטו לא תאפשר להן לשקוד על השמרים. פלוטו מאתגר ומכריח אותן לצאת מאיזור הנוחות והגבולות האישיים, ולחתור לגילוי חדש בתוך יחסים. נפטון מחזק את פלוטו בדרכו שלו, מרכך וממיס את הטריטוריה השוורית ועוטף את היחסים במעטה של חלום והתאהבות. זהו זמן מצויין להתפתחות בתוך יחסים, הרחבת הגבולות תוך שמירה על המרחב האישי.

כאשר תפנו יותר מקום לאחר במרחב שלכם, תגלו שיש לכם יכולת רבה יותר להכילו ואף להתמזג איתו במרחב חדש ומשותף.

נדב נדלר. פסיכו-אסטרולוגיה

UA-21825669-1