הפכו את 'חדשות טובות' לאתר הבית

אופקים תעביר את השקיית הגינון הציבורי למים מושבים

1 למאי, 2011 נכתב ע"י editor    אין תגובות    מתוך קטגוריה: איכות הסביבה, חיים וסביבה, מיחזור

Social Buttons by Linkskuאופקים תעביר את השקיית הגינון הציבורי לשימוש במים מושבים ומטוהרים ובכך תביא לחסכון של 300,000 מ"ק מים שפירים בשנה. את התכנית הייחודית, יכין ארגון עובדי המים הארצי והיא תכלול גם תכנון והתאמת הנוי הציבורי לצרכי האקלים במקום.

במסגרת הסכם שחתמה הועדה הקרואה באופקים עם ארגון עובדי המים, יתכנן הארגון, בשלב הראשון, תוכנית כללית להשקיה במים מושבים לכל לשטחי הנוי באופקים וכן יגיש המלצות לחידוש והקמת הגינות הציבוריות והנוף באופקים, תוך התאמה מלאה לאקלים, למערכת התשתיות ולמציאות מערכות המים של הישוב. היקף ההסכם הראשוני מוערך בכ- 20,000 ₪.

צביקה גרינגולד, יו"ר הועדה הקרואה באופקים: "בהערכה ראשונית מדובר על חסכון של כ- 1,800,000 ₪. ארגון עובדי המים לקח על עצמו בדיקת מקורות מימון, על מנת להניע את הפרויקט ואני מקווה כי רשות המים והשלטון המקומי יסייעו בקידום המהלך המימוני לפרויקט זה ופרויקטים עתידיים במתכונת זו".

ארז וייסמן, מנכ"ל ארגון עובדי המים: "משבר המים ועליית המחירים מחייבים את כל הגופים להיערך לחסכון מרבי במים. אני שמח כי באופקים החליטו לנצל את הידע והניסיון של מחלקת התכנון שלנו, שבונה ותופרת כעת תכנית ייחודית לצרכי הישוב. מדובר בחסכון משמעותי ביותר הן בעלויות ההשקיה והן במים, כמובן, ואני מקווה שנראה ישובים נוספים מצטרפים ליוזמה הברוכה הזו".

תוכנית זו הינה חלק מתוכנית כללית להפיכת אופקים לעיר בת קיימא. במסגרת תוכנית זו יוצבו בקרוב על גגות בתי ספר בעיר פאנלים פוטו- וולטאיים לניצול אנרגיית השמש ולחסכון בחשמל כמו כן הוצבו עשרות מתקני מחזור ברחבי העיר והחל פיילוט להפרדת פסולת במקור במוסדות החינוך שבעיר.יש לך משהו להגיד? קדימה, להשאיר תגובה!

Fun

The Lion Sleeps Tonight

היום לפני…

9 במאי

1502 - כריסטופר קולומבוס יוצא מספרד למסעו הרביעי והאחרון לעולם החדש

1962 - נולד דייב גהאן, סולן הלהקה הבריטית דפש מוד.

1994 - הפרלמנט הדרום אפריקני החדש בוחר בנלסון מנדלה לנשיא המדינה, ובנשיא היוצא פרדריק וילם דה קלרק לסגנו.

2003 - שיגור חללית היאבוסה לאיסוף חומר מכוכב שביט במערכת השמש

הציטוט היומי:

"נר קטן יכול להאיר חשכה גדולה. חשכה גדולה לא יכולה לכבות נר קטן"
- פתגם סיני

פסיכו-אסטרולוגיה:

"חשוב בשביל עצמך, והנח גם לאחרים את הזכות לעשות כן"
וולטר

ונוס, אלת האהבה, תלווה את מרקורי, כוכב התקשורת, עד לסוף החודש, והמשמעות: עידון התקשורת הבין אישית.

כרגע השניים במזל טלה ומביאים איתם תקשורת של אמת, ישירות, ביטוי אותטני של אהבה והתלהבות. ב-16 לחודש ימשיכו לחבור יחד במזל שור ועם מעבר זה תשתנה השפעתם על הסביבה. שיתוף הפעולה ביניהם מרכך את האגואיזם הטלאי, ומאפשר התחשבות ברגשות הזולת, בטובתו ובטובת ההרמוניה ביחסים. במקום להטיח אמת בפני חבר מתאפשר שיתוף וניהול דיאלוג של הדדיות.

במידה ומתעוררים כעסים השתמשו בהם לחיבור ולא לפירוד. באם עולה הצורך במרחב אישי הימנעו ממריבה ונתק על מנת לממשו, קחו אותו בלגיטימיות מלאה תוך רכישת כבוד למרחבו של הזולת.

זהו זמן מצויין לתרגל תקשורת מקרבת והרמונית תוך שמירה על האינדיבידואל והאמת האישית.

נדב נדלר. פסיכו-אסטרולוגיה

UA-21825669-1